Special Olympics - Κ.Ε.Ε.Π.Ε.Α. "Ορίζοντες" - Δεκαπέντε χρόνια μαζί

1 / 20
10.10.2022

Special Olympics – Κ.Ε.Ε.Π.Ε.Α. “Ορίζοντες” Δεκαπέντε χρόνια μαζί

Το Κ.Ε.Ε.Π.Ε.Α. “Ορίζοντες” γύρισε τροπαιοφόρο από τους Πανελλήνιους αγώνες SPECIAL OLYMPICS “Λουτράκι 2022”, μετά από την παραμονή του επί έξι σπουδαίες αγωνιστικές ημέρες στις εγκαταστάσεις του Sports Camp στο Λουτράκι. Από τις 3 έως τις 8 Οκτωβρίου 2022 η δωδεκαμελής αποστολή μας, που αποτελείτο από τρεις προπονητές, έναν αρχηγό αποστολής και οκτώ αθλητές, κατέκτησε πανηγυρικά τις θέσεις που επιδιώκαμε.

Αναλυτικά για το άθλημα του στίβου:

• Η Μπελέρη Αλεξάνδρα κατέκτησε την πρώτη θέση στη σειρά της ανάμεσα σε έξι αθλήτριες στο αγώνισμα του Softball.
  • Η Αυλογήτου Ελένη κατέκτησε την πρώτη θέση στη σειρά της ανάμεσα σε τέσσερεις αθλήτριες στο αγώνισμα του Softball.
  • Η Κωστούρου Χαρίκλεια κατέκτησε την πέμπτη θέση στη σειρά της στο δρομικό αγώνισμα των 100 μέτρων.
  • Ο Βυλλιώτης Δημήτρης κατέκτησε την τρίτη θέση στη σειρά του ανάμεσα σε επτά αθλητές στο δρομικό αγώνισμα των 50 μέτρων.

Αναλυτικά για το άθλημα της επιτραπέζιας αντισφαίρισης (Ping-Pong):

• Ο Θεοδωρόπουλος Δημήτρης ανέβηκε στην πρώτη και δυσκολότερη κατηγορία του αθλήματος και κατετάγη τέταρτος ανάμεσα σε τέσσερεις αθλητές.
  • Ο Ζαρίφης Κωσταντίνος κατέκτησε την τρίτη θέση στην τέταρτη κατηγορία.

Αναλυτικά για το άθλημα του Bocce:

• Ο Αναγνωστόπουλος Μιχάλης και ο Παπαγιάννης Κωνσταντίνος, μαζί με δύο αθλητές από το ειδικό δημοτικό σχολείο Κορινθίας, αγωνιζόμενοι ως “Ορίζοντες Κορίνθου”, κατέκτησαν την τέταρτη θέση στο ομαδικό, στο 5ο Divisioning.

Είμαστε όλοι ευτυχισμένοι που ζήσαμε μαζί με τους αθλητές και τους γονείς τους μοναδικές αθλητικές στιγμές, που μας τονώνουν για να συνεχίσουμε την προσπάθειά μας.

Τελειώνουμε με μια υπόσχεση: Το Κ.Ε.Ε.Π.Ε.Α. “Ορίζοντες” θα είναι πάντα παρόν σε όλες τις μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις!